Pārlekt uz galveno saturu
9 veidi, kā bērnam palīdzēt būt pietiekami izturīgam ikvienas pieredzes gūšanā

9 veidi, kā bērnam palīdzēt būt pietiekami izturīgam ikvienas pieredzes gūšanā

Bērni ir ziņkārīgi pēc dabas. Lai bērns būtu labāk sagatavots apkārtējās pasaules iepazīšanai un izjušanai, vecāki var palīdzēt bērnam augt fiziski, garīgi un emocionāli izturīgam.
PlaytimeIsExerciseTime_0

1. Rotaļu laiks ir arī vingrošanas laiks

Augošam bērnam rotaļu laiks ir svarīgs. Tas tāpēc, ka katru reizi, kad bērns piedalās fiziskās aktivitātēs, viņš izmanto un attīsta savu muskulatūru. Tādēļ mudini bērnu doties svaigā gaisā ārpus mājas un iesaisti bērnu jautrās aktivitātēs, piemēram, lekšanā ar lecamauklu, riteņbraukšanā utt.

ReduceScreentime

2. Samazini viedierīču lietošanas un televīzijas skatīšanās laiku un palielini rotaļošanās laiku

Tā vietā, lai priecētu savu bērnu ar laika pavadīšanu pie planšetdatora, datora vai citām viedierīcēm, kāpēc gan neapbalvot bērnu ar garāku rotaļošanās laiku? Tādā veidā samazināsi bērna mazkustīgumu un mudināsi bērnu būt aktīvākam, piedaloties citās fiziskās aktivitātēs.

MoreFunToDoItTogether

3. Jautrāk darīt lietas kopā

Padari laiku ģimenes lokā jautrāku, organizējot aktivitātes, kurās var piedalīties visi. Nav nozīmes, vai tas ir teniss vai pārgājieni – šīs aktivitātes ne tikai palīdz  bērnam attīstīt muskulatūru un nostiprināt kaulus, bet tās arī nāks par labu sirdij un vispārējai veselībai. Papildus tam veidosi arī stiprāku saikni ar savu bērnu.

TeachYourChildToFindSolutions

4. Iemāci bērnam atrast risinājumus

Pienāks laiks, kad bērns sāks piedzīvot arī konflikta situācijas un negatīvas emocijas. Ļauj bērnam izteikt savas jūtas, taču iemāci arī to, kā būt konstruktīvam un rast risinājumus. Tādā veidā savam bērnam iemācīsi pārvaldīt savas jūtas un to, kā būt garīgi stipram, tiekot galā ar dzīves izaicinājumiem.

RecogniseChildsPerspective

5. Pieņem sava bērna viedokli un veido pozitīvas emocijas

Bērns laiku pa laikam var saskumt. Mēģini saprast, ko viņš pārdzīvo. Jūtot līdzi savam bērnam, viņam palīdzēsi pārdomāt pieredzēto un saprast, kas izraisīja esošās sajūtas. Lai arī tavam bērnam var nākties darīt to, ko liksi darīt tu, viņš zinās, ka tu redzi lietas no viņa skatu punkta un, ka viņam ir tiesības uz savu viedokli. Ja bērns izjūt līdzjūtību pret sevi, viņš var attīstīt līdzjūtības jušanu arī pret citiem.

MistakesAreOk

6. Kļūdīties ir labi, patiešām!

Tavs bērns aug, un viņam ir tiesības pieļaut kļūdas. Paskaidro bērnam, ka kļūdas ir ne tikai pieņemamas, bet arī sagaidāmas. Mierini bērnu, ka viņš joprojām tiks mīlēts un pieņemts, un iemāci bērnam, ka kļūdas patiesībā sniedz iespēju mācīties. Tādā veidā palīdzēsi savam mazulim izaugt izturīgākam un gatavam stāties pretī pasaulei.

TeachYourChildGratitude

7. Māci savam bērnam izrādīt pateicību

Ir viegli padoties bērna prasībām, taču citkārt tā ir laba iespēja parādīt bērnam, kā būt pateicīgam par to, kas viņam jau ir, nevis vienmēr pieprasīt vairāk. Parādiet bērnam, ka katrai situācijai ir sudraba maliņa. Tādā veidā bērns attīstīt emocionālo izturību un turpinās iesākto arī tad, ja gadījušās neveiksmes.

DevelopChildsCompassion

8. Attīsti līdzjūtības sajūtu savā bērnā

Noteikti pamanīsi, ka tavs bērns jau no mazotnes izrāda vēlmi citiem palīdzēt. Izmanto izdevību bērnu iesaistīt kādā labdarības darbā, piemēram, pārtikas izdalīšanā vai ziedojumu vākšanas pastaigās. Tas bērnam palīdzēs radīt atbildības sajūtu, līdzjūtību un sociālās apziņas sajūtu.

HelpYourChildFaceTheirFears

9. Palīdzi bērnam stāties pretī bailēm

Ir tikai normāli, ja bērns augot baidās no konkrētām lietām. Šis ir labs brīdis, lai palīdzētu bērnam stāties pretī savām bailēm, jo tas bērnam palīdzēs izaugt garīgi stiprākam. Piemēram, ja bērns pārvarēs bailes no tumsas, viņš kļūs pārliecinātāks un gatavāks stāties pretī lielākiem izaicinājumiem nākamreiz.