Apskatīsim, kādēļ šī tendence ir populāra visā pasaulē
Profesionāls ūdens aerobikas instruktors pastāstīja, ka jau ilgus gadus šis sporta veids ir populārs grūtnieču vidū visā pasaulē un tam ir vairāki iemesli. Pateicoties ūdens cēlējspēkam, topošās māmiņas var ar to nodarboties arī grūtniecības otrajā pusē, tostarp lēkāt bez lielas piepūles. Tajā pat laikā šāda aerobika ūdens pretestības dēļ palīdz stiprināt gurnu, roku un citu ķermeņa daļu muskulatūru, pateicoties ūdens pretestības spēkam. Turklāt šāda veida vingrinājumi pasargā jūsu kaulus.
Ieguvumi no nodarbībām grūtniecības laikā
Palūdziet, lai jums līdzi nāk kāds ģimenes loceklis, jo drošība vienmēr ir pirmajā vietā
Ūdens aerobikas instruktori iesaka grūtniecēm apmeklēt nodarbības tikai ar ārsta atļauju, kad grūtniecība ir kļuvusi stabila. Ja nav priekšlaicīgi noplūduši augļūdeņi, asiņošanas un sāpju vēdera lejas daļā, topošā māmiņa var turpināt nodarbības ūdenī arī grūtniecības beigu posmā. Neskatoties uz to, ka visi ūdens aerobikas kompleksa vingrojumi ir ļoti vienkārši, stingri ieteicams tos izpildīt profesionālu instruktoru, mediķu vai ģimenes locekļu uzraudzībā. Atcerieties, ka jūsu drošība ir vissvarīgākā, tāpēc izvēlieties apmeklēt baseinus, kur notiek grūtnieču vingrošana. Ja jūs tomēr izvēlaties apmeklēt publiskos baseinus, turieties atstatus no pūļa, kā arī valkājiet neslīdošus apavus.
Piedalieties ūdens aerobikas nodarbībās, kas ir paredzētas topošajām māmiņām
Ūdens aerobikas nodarbības grūtniecēm notiek baseinā, kur ūdens temperatūra 29 – 30°C, jo tā tiek uzskatīta par viskomfortablāko. Zemāka temperatūra var izraisīt dzemdes kontrakcijas, radot vajadzību biežāk urinēt. Biežā tualetes apmeklēšana un kāpšana laukā no baseina rada risku paslīdēt. Turklāt jūs varat saaukstēties ūdens un baseina telpas temperatūras kontrasta dēļ.